Kolayca Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankacılık sektöründe sürekli olarak güncellenen kredi paketlerine baktığımız zaman, kredi notu ya da banka sicilinden önce, kişilerin gelir durumlarının kesinlikle tamamlanmasının talep edildiğini görebilmekteyiz. Çünkü, kredi notu yüksek olsa bile banka tarafından kişilere sunulacak olan kredinin geri ödenmesi konusunda bir güvence bulunmuyorsa, bankalar hizmet sunmak istememekteydi. Tabi ki bu işlemler, geçtiğimiz yıllara kadar geçerliydi. Çünkü, bankalar tarafından sunulan şubesiz bankacılık hizmetlerine baktığımız zaman, kişilerin gelir belgesiz kredi almalarının mümkün olduğunu ve bu kredi paketlerine yapılan başvurularda, çoğu zamanlarda banka şubelerine bile gitme zorunluluğunun ortadan kalktığını görebilmekteyiz.

Gelir belgesiz kredi almak isteyen kişilerin izlemesi gereken yol haritası ve ne kadarlık kredi alabilecekleri ise tamamen seçecekleri bankalara bağlı olarak gelişmektedir. Bu doğrultuda, maaş bordrosu olmayan, işsiz kalan ya da ev hanımlarının kullanımı için hazırlanan bu kredi paketleri için başvuru yapılacak bankaları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Aktifbank
  • Denizbank
  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
  • Türkiye İş Bankası
  • QNB Finansbank Enpara
  • Aktifbank N Kolay Kredi

Aktifbank, internet üzerinden yapılacak tüm başvuru işlemlerinde 50 bin liraya kadar belgesiz ve şartsız kredi imkanı sunmaktadır. Bankanın internet sitesinden yapacağınız gelir belgesiz kredi başvurusunda, onay almanız halinde size en yakın Aktifbank şubesine giderek kimliğiniz ile birlikte kredinizi alabilir ya da Aktifbank şubesi olmayan bir bölgedeyseniz, PTT şubelerine kimliğiniz ile birlikte kredinizi çekmeniz yeterli olacaktır. Ödemeler de Aktifbank ya da PTT ATM noktalarından yapılabilmektedir.

Denizbank Gelir Belgesiz Kredi

Denizbank’ın hazırlamış olduğu bu kredi paketinde, herhangi bir gelir belgesi talebi bulunmamaktadır. Fakat, gelir belgesiz kredi için başvuru yapacak adayların, yaptıkları kredi başvurusunun en fazla 55 bin liraya kadar olması gerekmektedir. Banka tarafından 55 bin liraya kadar sunulan bu kredi paketinde, vade süresi ise 48 aya kadar uzatılmaktadır. Ayrıca, birçok kredi paketinde bulunmayan kredi erteleme imkanı, Denizbank’ın hazırladığı kredi paketinde bulunmaktadır. Eğer seçmiş olduğunuz vade süresi 48 aydan az ise, en fazla 3 aya kadar kredi borcunuzu erteleyebilirsiniz.

Denizbank internet sitesi, internet bankacılığı kanalı ya da Denizbank mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılacak olan başvurularda, asıl öncelik banka müşterilerine verilmektedir. Eğer Denizbank’ta bir vadesiz mevduat hesabınız bulunuyorsa, onaylanan krediniz banka hesabınıza doğrudan yatırılacaktır. Burada belgesiz ve şartsız kredinin doğrudan hesabınıza yatırılabilmesi için, en fazla tutarın 20 bin lira olması gerekmektedir. Banka müşterisi olmayanların ve 20 bin liranın üzerinde bir kredi başvurusunda bulunan kişilerin ise, onaylanan kredileri için banka şubesine giderek, kredi kullanım sözleşmesini imzalaması gerekmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından masrafsız bankacılık hizmeti olarak piyasaya sürülen Cepte TEB kullanıcıları için geliştirilen gelir belgesiz kredi paketinden faydalanmak isteyen kişilerin, Cepte TEB mobil bankacılık uygulamasına giriş yaparak başvurularını tamamlaması gerekmektedir. Mobil bankacılık uygulamasından yapılacak olan başvurularda %1,45 faiz oranı ile 48 aya kadar uzatılan vade seçenekleri ile 15 bin liraya kadar belgesiz kredi kullanabilirsiniz.

Banka tarafından sunulan kredilerden faydalanacak kişilerin illa ki Cepte TEB kullanıyor olmaları zorunlu değildir. Bankanın internet bankacılığı hizmetini de kullanan kişiler için birbirinden özel kredi paketi sunulmaktadır. İnternet bankacılığı hesabı üzerinden aynı faiz oranı ve 48 aylık vade seçeneği ile belgesiz kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Anında Belgesiz Kredi

Türkiye İş Bankası müşterileri, internet bankacılığı hesapları ya da mobil bankacılık uygulamalarına giriş yaparak anında kredi başvurusunda bulunabilirler. Gelir belgesiz kredi olarak karşımıza çıkan bu hizmette, tek şart geçmiş dönemde kişilerin kullanmış olduğu bir kredi paketinin olmuş olmasıdır. Bunun nedeni, hem bankada kayıtlı olan bir maaş bordrosu olması hem de alınan krediye karşı kullanıcıların ödeme alışkanlıklarının nasıl olduğunun görülmek istenmesidir.

İş Bankası müşterilerinin kolaylıkla başvuru yapacakları bu kredi paketinde üst sınır 50 bin lira olarak belirtilmiştir. Bu da yapılacak olan kredi başvurusunun ihtiyaç kredisi paketleri için yapılacağını göstermektedir. Şuan Türkiye İş Bankası’nın faiz oranları ve vade sürsine baktığımız zaman, %1,35 faiz oranı ile 48 aylık vade seçeneği de karşımıza çıkacaktır.

QNB Finansbank Enpara Gelir Belgesiz Anında İhtiyaç Kredisi

Türkiye’de şubesiz bankacılık alanında en fazla müşteri sayısına ulaşmış olan Enpara, yapılan hiçbir bankacılık işlemi için kullanıcılarından masraf talep etmezken, onların ortaya çıkan ani ihtiyaçları için de gelir belgesiz kredi sunmaktadır. Bu kredi paketinin detaylarında ise, 25 bin liraya kadar, 48 ay vade süresi ile %1,45 faiz oranı bulunduğunu görebiliriz.

Enpara müşterilerinin kredi başvurusunda bulunduklarında, yaklaşık olarak 15 dakika içerisinde kredi başvurusu sonuçları cep telefonlarına ve QNB Finansbank kayıtlarında bulunan mail adreslerine gönderilecektir. Onaylanan bir kredi söz konusu olduğu zaman ise, 25 bin liraya kadar olan başvurular için banka şubesine gidilmeyecektir. Onaylanan kredi Enpara hesabına doğrudan aktarılacak ve kişiler de ödemelerini aynı şekilde Enpara hesaplarından yapabilecektir.

Gelir Belgesiz Kredi Şartları Nelerdir?

Görüldüğü üzere birçok bankadan gelir belgesiz kredi alınması mümkündür. Yalnızca burada bahsetmiş olduğumuz bankalardan değil, ülkemizde bulunan özel ve kamu bankalarından da aynı şekilde kredi hizmeti alınabilmektedir. Fakat, birçok banka yılın her zamanında kişilere belge şartı olmadan kredi sunmak istememektedir. Bundan dolayı, tercih ettiğiniz özel bir banka olduğu zaman, dönem dönem hazırladıkları bayram kredileri ya da yeni yıl kredilerinden faydalanmanız gerekecektir.

Bahsetmiş olduğumuz bankalardan gelir belgesiz kredi alacak kişilerin ise taşıması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Tahmin edileceği üzere, gelir durumunuz bilinmeden verilecek olan bu kredilerde, banka tarafından sunulan şartlar, diğer kredi paketlerine göre biraz daha katı olacaktır. Genel olarak bankaların belirlemiş olduğu belgesiz kredi şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kredi başvurusu yapacak kişilerin 18 yaşını tamamlamış olmaları gerekmektedir.
  • QNB Finansbank Enpara üzerinden yapılacak kredi başvurularında, onaylanması söz konusu olacak kredi için, kredi notunuz ve banka siciliniz üzerinden bir sorgulama yapılacaktır.
  • Eğer kredi notunuz Findeks sorgulaması sonrasında 1400 ve altında çıkmışsa, kredi başvurunuzun onaylanması söz konusu olmayacaktır. Buna ek olarak bankadan aldığınız ceza varsa yani kara listede yer alıyorsanız, yine kredi başvurunuz onaylanmayacaktır.
  • Kişilerin bankalardaki parasal işlemleri incelenecektir. Bundan dolayı hesaplarınızdan birisinde bulunan otomatik ödeme talimatı, size kolaylık sağlayacaktır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz şartlar ile belgesiz kredi alınabilmesi mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir